1. Giornata
04.04.2020 Östers IF Östers IF - IK Brage IK Brage rinv.
04.04.2020 Akropolis IF Akropolis IF - Degerfors IF Degerfors IF rinv.
04.04.2020 AFC Eskilstuna AFC Eskilstuna - Jönköpings Södra IF Jönköpings Södra IF rinv.
04.04.2020 Ljungskile SK Ljungskile SK - Norrby IF Norrby IF rinv.
04.04.2020 GAIS Göteborg GAIS Göteborg - Halmstads BK Halmstads BK rinv.
05.04.2020 Trelleborgs FF Trelleborgs FF - Örgryte IS Örgryte IS rinv.
05.04.2020 Umeå FC Umeå FC - Dalkurd FF Dalkurd FF rinv.
06.04.2020 GIF Sundsvall GIF Sundsvall - Västerås SK Västerås SK rinv.
2. Giornata
10.04.2020 Örgryte IS Örgryte IS - Östers IF Östers IF rinv.
11.04.2020 Halmstads BK Halmstads BK - GIF Sundsvall GIF Sundsvall rinv.
11.04.2020 Degerfors IF Degerfors IF - Umeå FC Umeå FC rinv.
12.04.2020 Dalkurd FF Dalkurd FF - AFC Eskilstuna AFC Eskilstuna rinv.
12.04.2020 Västerås SK Västerås SK - Trelleborgs FF Trelleborgs FF rinv.
12.04.2020 Norrby IF Norrby IF - GAIS Göteborg GAIS Göteborg rinv.
13.04.2020 IK Brage IK Brage - Ljungskile SK Ljungskile SK rinv.
13.04.2020 Jönköpings Södra IF Jönköpings Södra IF - Akropolis IF Akropolis IF rinv.
9. Giornata
27.05.2020 Ljungskile SK Ljungskile SK - Örgryte IS Örgryte IS rinv.
27.05.2020 GIF Sundsvall GIF Sundsvall - Dalkurd FF Dalkurd FF rinv.
27.05.2020 GAIS Göteborg GAIS Göteborg - Trelleborgs FF Trelleborgs FF rinv.
27.05.2020 Degerfors IF Degerfors IF - Jönköpings Södra IF Jönköpings Södra IF rinv.
27.05.2020 Umeå FC Umeå FC - IK Brage IK Brage rinv.
28.05.2020 Akropolis IF Akropolis IF - Västerås SK Västerås SK rinv.
28.05.2020 AFC Eskilstuna AFC Eskilstuna - Östers IF Östers IF rinv.
28.05.2020 Norrby IF Norrby IF - Halmstads BK Halmstads BK rinv.
10. Giornata
30.05.2020 Jönköpings Södra IF Jönköpings Södra IF - GIF Sundsvall GIF Sundsvall rinv.
31.05.2020 Dalkurd FF Dalkurd FF - Norrby IF Norrby IF rinv.
31.05.2020 Västerås SK Västerås SK - GAIS Göteborg GAIS Göteborg rinv.
01.06.2020 Trelleborgs FF Trelleborgs FF - AFC Eskilstuna AFC Eskilstuna rinv.
01.06.2020 Halmstads BK Halmstads BK - Umeå FC Umeå FC rinv.
01.06.2020 Örgryte IS Örgryte IS - Akropolis IF Akropolis IF rinv.
01.06.2020 Östers IF Östers IF - Ljungskile SK Ljungskile SK rinv.
01.06.2020 IK Brage IK Brage - Degerfors IF Degerfors IF rinv.
11. Giornata
05.06.2020 GAIS Göteborg GAIS Göteborg - Östers IF Östers IF rinv.